اخبار مهم
Home / اجتماعی / بارش باران سیلابی در ۱۹ استان کشور/ رودخانه ها پر آب می شوند
481284_131.jpg

بارش باران سیلابی در ۱۹ استان کشور/ رودخانه ها پر آب می شوند

به گزارش خبرنگار گروه جامعه سایت خبری،احد وظیفه،مدیرکل  پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: به علت  رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ، نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها طی سه روز آینده هشدار می دهیم.
 
وی افزود: امروز در خوزستان، کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، غرب فارس، شمال بوشهر و مناطق شمالی استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان در دامنه های جنوبی البرزبارش باران، سیلابی شدن رودخانه ها و آبگرفتگی معابر پیش بینی می شود.

به گفته وظیفه روز پنج شنبه نیز در ایلام، خوزستان، بوشهر، کرمانشاه، زنجان، لرستان، مرکزی، همدان، غرب و جنوب فارس، کهگیلویه‌ و بویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری و  مناطق شمالی استان های قزوین، البرز و تهران در دامنه های جنوبی البرز آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها پیش بینی می شود.
 
مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: در مناطق یاد شده بارش شدید باران و در نواحی کوهستانی تشکیل مه غلیظ در گردنه های مرتفع پیش بینی می شود.  در جاده های کوهستانی البرز و زاگرس این شرایط موجب لغزندگی جاده و کاهش دید خواهد شد.  
 
وی از رانندگان خواست در مسیرهایی که دچار آبگرفتگی می شود تردد نکرده و به هیچ عنوان کسی علاوه بر عدم برپیی چادر،توقف نکند.
انتهای پیام/

می فایل