اخبار مهم
Home / سبک زندگی / این اشتباهات آرایشی چهره شما را زشت می کند
59931_643.jpg

این اشتباهات آرایشی چهره شما را زشت می کند

حتما برای شما هم پیش آمده است که یکباره به یک میهمانی دعوت شده‌اید و در زمانی اندک خواسته‌اید بهترین آرایش صورت را انجام بدهید اما بعد از صرف مدت زمانی قابل توجه جلوی آینه حاصل کار برایتان رضایت‌بخش نبوده و خود را سرزنش کرده‌اید که ای کاش اصلا آرایش نمی‌کردید. آرایش کردن به ذات خود چیز بدی نیست اما در صورتی می‌توانید نتیجه خوبی از انجام آن بگیرید که از اشتباهات آرایشی فاکتور بگیرید.

آرایش یک تیغ دو لبه است، اگر از آن درست استفاده کنید جوان و شاداب به نظر می‌رسید و اگر بد، به راحتی چند سال به سن‌تان اضافه خواهد کرد. در اینجا اشتباهاتی که ممکن است به هنگام آرایش کردن مرتکب شوید و زیبایی طبیعی چهره‌تان را از دست بدهید ذکر می‌کنیم.

اشتباهات آرایشی که خانم‌ها انجام می‌دهند کدامند؟

زیاد عطر زدن
عطر بر جذابیت شما می‌افزاید و افراد زیادی را به سمت‌تان جذب می‌کند اما زمانی که عطرتان تمام فضا را پر می‌کند، در واقع افراد را از خود دور می‌کنید. بنابراین در مصرف آن زیاده‌روی نکنید. اگر شما بوی عطر خود را احساس نمی‌کنید بدین معنی نیست که دیگران نیز اینگونه‌اند. سه الی چهار اسپری کافی است و برای ماندگاری بیشتر آن را پشت گوش، داخل آرنج، روی مچ و پشت زانوهایتان بزنید.

ریمل روی ریمل
تجدید آرایش هم یکی از اشتباهات آرایشی بزرگ است که به خاطر کمبود وقت انجام می‌دهید. شستن صورت و پاک کردن آرایش آنقدرها که فکر می‌کنید از شما وقت نمی‌گیرد. اگر آرایش‌تان را پاک نکنید و ریمل را روی ریمل صبح بزنید، مژه‌هایتان به جای اینکه زیبا و کشیده شود، حالت کوتاهی و کپلی پیدا می‌کند و چشم‌هایتان گرد و ریز می‌شود. سایه‌های آرایش قبل و خط چشم باقی مانده دست شما را برای کشیدن خط چشم جدید می‌بندد و آرایش چشم‌تان خیلی کثیف و نامرتب می‌شود و در نتیجه صورتتان نه تنها زیبا نمی‌شود، بلکه به سمت زشتی متمایل می‌شود.

کرم پودر زیاد

کرم پودر برای درخشش و زیبایی بیشتر پوست به کار می‌رود اما اگر آن را بیش از اندازه مصرف کنید، طوری که در نگاه اول تنها کرم پودرتان به چشم آید، اشتباه عمل کرده‌اید. مصرف زیاد، استفاده از رنگی که با پوست صورت شما هماهنگی ندارد یا یک دست نبودن آن روی صورت، اشتباهاتی است که باید از آنها خودداری کنید.

مژه‌های بیش از حد بلند
لطفا با مژه‌های مصنوعی و پرکلاغی چشم‌هایتان را زشت نکنید. این هم یکی دیگر از اشتباهات آرایشی است. بهترین انتخاب استفاده از مژه مصنوعی با میزان بلندی معمولی است. با کمی ریمل چشم‌هایتان هم کشیده‌تر می‌شود و هم زیباتر. یک خط چشم باریک هم بکشید. با مژه مصنوعی هر چه خط چشم پهن و دم‌دار بکشید چشمتان شلوغ‌تر می‌شود و زیبایی‌اش را از دست می‌دهد. توجه داشته باشید که برای چشم خسته مژه مصنوعی برای پلک پایین اصلا مناسب نیست.

موهای آغشته به ژل
برای زیبا بودن لازم نیست به دنبال محصولات آرایشی مو بگردید، موهای طبیعی جذابیت بیشتری دارند. مواد نگهدارنده‌هایی مانند ژل مو را روی موهای خود خالی نکنید، طوری که پس از لمس آنها مجبور به شستن دست‌هایتان شوید.

رژ لب‌های تیره
اگر رنگ پوستتان تیره است به شما پیشنهاد می‌کنیم دور رژ لب‌های تیره را خط بکشید تا چهره جوان‌تری داشته باشید. استفاده از رنگ تیره در رژ لب از اشتباهات آرایشی است که باعث می‌شود لب‌هایتان کوچک‌تر به نظر برسد و برای بزرگ‌تر نشان دادن لب‌ها بهتر است از رنگ‌های روشن و درخشان استفاده کنید. متخصصان آرایشی قبل از زدن رژ لب، با مداد هایلایت رنگ رژ لب روی لب بالا خطی می‌کشند و سپس با انگشت‌تان آن را پخش می‌کنند تا یک آرایش با رژ لب طبیعی داشته باشند.

آرایش صحیح - خودآرایی - آموزش خودارایی - اشتباهات ارایشی


خط چشم و ریمل روی پلک پایین

به کار بردن خط چشم و ریمل روی پلک پایین باعث می‌شود که چشمانتان افتاده‌تر به نظر برسند و توجه به سایه زیر چشم بیشتر شود. در عوض مژه‌های پلک بالا را پیچ دهید و ریمل حجم‌دهنده را از ریشه به سمت نوک مژه‌ها بکشید تا بهترین تاثیر را در بهتر به نظر رسیدن چشم‌ها به دست آورید. از رنگ‌های زننده و جلب توجه کننده مثل آبی، صورتی، قرمز و قهوه‌ای به عنوان خط چشم استفاده نکنید. این کار از اشتباهات آرایشی است که چندین سال به سن شما اضافه می‌کند.

مداد ابرو بسیار تیره
رنگ ابروی شما با افزایش سن کمتر می‌شود. پس مداد ابرویی که برای ۲۵ سالگی استفاده می‌شود برای سن ۵۰ سال بسیار تیره‌تر خواهد بود. از مدادی استفاده کنید که یک تا دو درجه کمرنگ‌تر از رنگ ابرویتان باشد. البته بهتر است برای ابروهایتان از سایه‌های ابرو استفاده کنید تا با هاشور دادن در میان ابروها چهره مصنوعی نداشته باشید.

خط چشم مشکی
از خط چشم نباید غافل شوید، زیرا چشم‌هایتان را بزرگ‌تر نشان می‌دهد اما برای آنکه آرایش چشم‌تان طبیعی‌تر به نظر برسد بهتر است به جای خط مشکی از رنگ قهوه‌ای استفاده کنید تا چشم لطیف و درخشان به نظر برسد، همچنین اگر چشم‌های ریزتری دارید بهتر است از خط چشم نازک استفاده کنید، خط چشم پهن از اشتباهات آرایشی است که باعث می‌شود که پلک بالایی‌تان کوتاه‌تر شود و چشمتان کوچک‌تر به نظر برسد.

گردآوری: مجله اینترنتی infdqa

می فایل