اخبار مهم
Home / آشپزی / ایده تزیین کاپ کیک با تم کریسمس
53996_995.jpg

ایده تزیین کاپ کیک با تم کریسمس

جشن کریسمس یا شب سال نو میلادی یکی از بزرگ‌ترین جشن‌ها در سرتاسر دنیاست. مردم به روش‌های مختلف خود را برای این جشن بزرگ و زیبا و وارد شدن به سال نو آماده می‌کنند. یکی از کارهایی که معمولا در این ایام انجام می‌شود تزیین خانه و محل برگزاری جشن کریسمس با المان‌های کریسمسی و زمستانی و همچنین تهیه و پخت انواع کیک و دسرهای مخصوص کریسمس است. 
قبلا در سایت infdqa طرز تهیه نان زنجبیلی مخصوص کریسمس، تزیین بیسکوییت کریسمس به شکل بابانوئل، طرز تهیه شورت برِد با تم یلدا یا کریسمس، تزیین درخت کریسمس از نوع براونی شکلاتی و … را به شما آموزش داده‌ایم. این بار اما قصد داریم نمونه‌هایی زیبا از تزیین کاپ کیک شکلاتی با تم کریسمسی را به شما آموزش دهیم که بسیار زیبا و خاص است و می‌تواند یک هدیه خوشمزه برای مهمانان در شب کریسمس باشد. 

تزیین کاپ کیک با خمیر فوندانت:

این روزها در اکثر قنادی‌ها و تهیه کیک و دسر خانگی از فوندانت به وفور استفاده می‌شود. فوندانت خمیری است نرم و انعطاف‌پذیر که از آن برای کارهای دکوراتیو کیک و کاپ کیک و دسر استفاده می‌شود. قبلا طرز تهیه خمیر فوندانت خانگی را به شما آموزش داده و همچنین نحوه‌ پوشاندن سطح کیک با خمیر فوندانت را نیز به طور مفصل توضیح داده‌ایم. 
این بار اما از خمیر فوندانت برای تزیین کاپ کیک استفاده خواهیم کرد. خبر خوب این که کار با خمیر فوندانت برای تزیین کاپ کیک بسیار ساده است و مانند کاورکردن سطح کیک، سخت و حساس نیست و البته خبری از کاورکردن تمام کیک و اتو کردن خمیر برای صاف و یک‌دست شدن سطح کار نیز نیست. 
برای تزیین کاپ کیک با خمیر فوندانت کافی است مقداری خمیر فوندانت به اندازه مورد نیاز تهیه کرده و به رنگ‌های مورد نظر، رنگ‌آمیزی کنید. سپس از این خمیرهای رنگی مانند خمیر مجسمه سازی استفاده کرده و شکل‌های دل‌خواه را به سادگی بسازید و روی کاپ کیک‌ها قرار دهید.
شما می‌توانید این تزیینات خمیری را روی لایه خامه‌ای روی سطح کاپ کیک قرار داده و یا یک برش گرد به اندازه کاپ کیک تهیه کرده و این عروسک‌های خمیری را روی آن‌ها بچسبانید. این به سلیقه شما بستگی دارد.
در ادامه نمونه‌هایی از این دست تزیینات را خواهید دید.

ایده‌های کریسمسی برای تزیین کاپ کیک با خمیر فوندانت:

ایده‌های کریسمسی برای تزیین کاپ کیک با خامه، پودر قند، بیسکوییت و …:

مجله اینترنتی infdqa

    می فایل