اخبار مهم
Home / سبک زندگی / ایده‌ های زیبا برای تزیینات عید غدیر خم
41735_543.jpg

ایده‌ های زیبا برای تزیینات عید غدیر خم

عید غدیر خم مصادف با روز ۱۸ ذی‌الحجه است که برای جانشینی “حضرت علی بن ابی طالب” در مقام امامت پس از محمد پیامبر مسلمانان،  توسط مسلمانان شیعه جشن گرفته می‌شود.
به اعتقاد شیعیان، حضرت محمد بعد از خواندن حدیث  “مَن کُنتُ مولاه فَهذا علیّ مولاه …”، علی (ع) را به عنوان جانشینش برحق خود برای امامت تمامی مسلمانان جهان برگزید. شیعیان جهان، طبق یک سنت دیرینه، عید غدیر خم را در مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی همانند عید فطر، عید قربان و دیگر اعیاد مسلمانان جشن می‌گیرند. شیعیان عید غدیر را بزرگ‌ترین عید مسلمانان می‌دانند که این عید، با نام عیدالله الاکبر نیز شناخته می‌شود.
در کشورمان ایران، بسیاری از خانواده‌های سادات در این عید بزرگ از اقوام و دوستان خود در منازل و تالارهای پذیرایی و یا مساجد و هیئت‌های مذهبی، پذیرایی عیدانه به عمل می‌آورند و محل جشن را با زیباترین تزیینات عید غدیر می‌آرایند.
برای تزیینات عید غدیر، ایده‌های خلاقانه بسیار زیادی را می‌توان ارائه داد؛ از تهیه کیک، شیرینی و بیسکوییت‌های مزین به طرح عید غدیر تا آراستن در و دیوار به نمادهای اسلامی سبزرنگ و پهن‌کردن سفره عید غدیر و برگذاری مراسم دعا و جشن و پایکوبی در چارجوب قوانین اسلامی.
در اینجا نیز ما مجموعه‌ای زیبا و خلاقانه از تزیینات عید غدیر را برای شما آماده کرده‌ایم که امیدواریم با ایده از این تزیینات عید غدیر، عید امسال را زیباتر، متفاوت‌تر و باشکوه‌تر برگزار کنید. 

مجموعه تزیینات عید غدیر:

برای دیدن عکس‌ها در سایز بزرگ، روی عکس کلیک کنید. 


گردآوری: مجله اینترنتی infdqa

می فایل