اخبار مهم
Home / سیاسی / انقلاب اسلامی مهمترین چالش گر رژیم سرمایه‌داری است
412599_975.jpg

انقلاب اسلامی مهمترین چالش گر رژیم سرمایه‌داری است

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، سهراب صلاحی در همایش الزامات و مولفه‌های بین‌المللی شدن قدرت جمهوری اسلامی ایران در جمع اساتید در سالن شیخ انصاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول افزود:برای اینکه انقلاب اسلامی به یک قدرت بین‌المللی تبدیل شود تا قدرت نفوذ و تاثیرگذاری داشته باشد باید از موقعیت راهبردی مناسبی برخوردار باشد، در این باره غرب آسیا در سیاست بین‌الملل جزو مناطق راهبردی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر کشوری که بخواهد قدرت بین‌المللی داشته باشد باید بتواند بحران‌های منطقه را مدیریت کند گفت:خلیج فارس کانون انرژی جهان است و ۷۰ درصد منابع انرژی جهان در خلیج فارس نهفته است و طبق نظر دانشمندان تا سال ۲۰۴۰ هیچ منطقه ای جز خلیج فارس انرژی قابل صادرات نخواهد داشت.

این کارشناس مسائل سیاسی ایران را قلب خلیج فارس دانست و گفت:خلیج فارس راهبردی‌ترین منطقه جهان است و همین امر باعث شد آمریکا عراق را اشغال کند.

رئیس بسیج اساتید کشور اظهار کرد: آمریکا در مدت ۱۲ سال ریشه عراق را خشکاند و به بهانه حادثه ۱۱ سپتامبر، ۱۰۰ سال عراق را به عقب برگرداند در حالی که کل افراد دخیل در حادثه ۱۱ سپتامبر ۱۹ نفر بودند که ۱۱ نفر آنها افغانی و هشت نفر دیگر عربستانی بودند و عراقی‌ها هیچ نقشی در این حادثه نداشتند.

دبیر کارگروه تمدن اسلامی دفتر مقام معظم رهبری؛ مبانی نظری و اسلام ناب محمدی را از دیگر مولفه های اول بودن قدرت ایران عنوان کرد و گفت:جلوه این قدرت شیخ زکزاکی و سیدحسن نصرالله هستند که توانست اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را از بین برد.

وی پشتیبانی ۳۷ ساله مردم از نظام و رهبری را از دیگر مولفه‌های قدرت ایران در منطقه دانست و گفت:به گفته کارشناسان سیاسی ،آیت الله خامنه ای سیاستمدارترین مرد دنیا می باشد.

رئیس بسیج اساتید کشور قدرت دفاعی را مولفه دیگر قدرت ایران عنوان کرد و گفت: ایران ۱۳برابر متوسط جهانی رشد علمی دارد و در سال ۸۵ نیز موفق به فرستادن ماهواره به فضا شد و چرخه کامل هسته ای را به دست گرفت لذا برای اینکه بتوان قدرت خود را حفظ کنیم باید اقتصاد را توسعه دهیم تا از جایگاه ۱۸ اقتصاد جهانی به یکی از ۱۰ قدرت برتر دنیا مبدل شویم.

وی افزود:ایران با دارابودن جایگاه نخست در انرژی ، بازار و مواد خام ، دانش هسته ای و نیروی انسانی می تواند به قدرت منطقه تبدیل شود.

رئیس بسیج اساتید کشور گفت:در حال حاضر ایران امکان صادرات شش میلیارد دلاری به روسیه ،۵۰ میلیارد دلاری به عراق و توان اداره کشور با ۷۰ میلیارد دلار بدون فروش حتی یک قطره نفت را دارد که باید با انگیزه جهادی و مدیریت جهادی در این خصوص اقدام کند.

صلاحی گفت:رهبری جمهوری اسلامی رهبری هوشمندانه ای است که مسوولان باید از منویات ایشان اطاعت کنند.

انتهای پیام/

می فایل