اخبار مهم
Home / سیاسی / امروز کدام دستاوردهای هسته ای توسط رئیس جمهور رونمایی شدند؟
470200_598.jpg

امروز کدام دستاوردهای هسته ای توسط رئیس جمهور رونمایی شدند؟

سایت خبری-گروه سیاسی: امروز (پنجشنبه ۱۹ فروردین ۹۵) همزمان با دهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته ای، با حضور رئیس جمهور از شماری از تازه ترین دستاوردهای دانشمندان ایران اسلامی در حوزه صنعت هسته‌ای، رونمایی شد.
«زونال سانتریفیوژ» ، «اولتراسانتریفیوژ» و مجتمع های «سوخت تست راکتورهای قدرت» و «سوخت تست راکتور مدرن شده اراک»، دستگاههای جدیدی بودند که امروز رونمایی شدند.
 
در ادامه این گزارش، به معرفی دستاوردهای ساخته شده توسط دانشمندان کشورمان که توسط حجت الاسلام والمسلمین روحانی رونمایی شدند خواهیم پرداخت:
زونال سانتریفیوژ ها
“زونال سانتریفیوژ ها” بیشتر در تولید محصولات ژن درمانی و واکسن های ویروسی بکار می رود و می تواند به مدت طولانی به کار گرفته شود.
از این نوع سانتریفیوژ در تولید انبوه واکسن هایی مانند هاری، آنفلوآنزا، هپاتیت ب و مننژیت استفاده می شود.
«اولترا سانتریفیوژها»
«اولترا سانتریفیوژها» برای دوران در دورهای خیلی بالا( ٥٠٠٠٠ دور بر دقیقه) طراحی شده اند.
 از آنها برای جداسازی در مقیاس تحقیقاتی و در زمینه های بیولوژی و بیوشیمی مانند جداسازی ذرات ریز در حد و اندازه ویروسها، پروتئین ها، RNAها و DNAها استفاده می شود.
روحانی همچنین از طریق ویدئو کنفرانس سایت هسته‌ای پسمان‌گور در منطقه انارک را افتتاح کرد.

گفتنی است رئیس جمهور امروز از سه عنوان کتاب «دانشنامه حفاظت و امنیت هسته ای» ،«صنعت هسته ای؛ شاهکار ایرانی» و «برخوردهای دوگانه آژانس بین المللی انرژی اتمی با کشورهای مظنون به فعالیت در زمینه تسلیحات هسته ای و یا داشتن خطاهای پادمانی» رونمایی کرد.

انتهای پیام/

می فایل