اخبار مهم
Home / سیاسی / افزایش ۲ برابری شرکت کنندگان اردوی راهیان نور دریایی خارگ
463692_929.jpg

افزایش ۲ برابری شرکت کنندگان اردوی راهیان نور دریایی خارگ

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، سرهنگ عباس درویشی با اشاره به اینکه اردوی راهیان نور دریایی خارگ از ۲۴ اسفند ماه آغاز شد اظهار داشت: آخرین کاروان، ۱۳ فروردین از بوشهر عازم خارگ شدند.

وی با بیان اینکه ۴ هزار و ۹۰ نفر به این ارودها اعزام شدند تصریح کرد: تعداد شرکت کنندگان در اعزام کاروان‌های راهیان نور دریایی خارگ در مدت ۱۹ روز  نسبت به نوروز سال گذشته ۲ برابر است.

مسئول اردویی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با بیان اینکه کاروان‌های راهیان نور دریایی از استان‌های مختلف به خارگ اعزام شدند اظهار داشت: ایام تعطیلات نوروز سال قبل یک‌هزار و ۹۸۱ نفر به اردوی راهیان نور دریایی به خارگ اعزام شدند.

درویشی با اشاره به اینکه مدت اقامت کاروان‌ها در خارگ یک روز است خاطرنشان کرد:  در این سفر دریایی  کاروان‌ها از یادمان شهدای گمنام، نمایشگاه دفاع مقدس، بیمارستان زیرزمینی، تأسیسات نفتی، کشتی سوخته، آرامگاه میرمحمد و آثار به‌جا مانده از بمباران رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی  در خارگ بازدید کردند.

وی با اشاره به استفاده از دو فروند شناور برای انتقال اردوی راهیان نور به جزیره خارگ بیان کرد: امسال برای ششمین سال اردوی راهیان نور دریایی را برگزار که با استقبال خوبی از استان‌های مختلف رو به رو شد و افراد زیادی هم علاقه مند به شرکت در این اردو بودند اما با توجه به محدودیت زمانی  این مهم محقق نشد.

مسئول اردوی سپاه امام صادق(ع) بوشهر با بیان اینکه کاروان‌های راهیان نور دریایی از بوشهر به خارگ اعزام شدند بیان کرد: جزیره خارگ در ۵۷ کیلومتری شمال غربی بوشهر قرار دارد و بیش از ۹۰ درصد نفت کشور از این جزیره صادر می‌شود.

درویشی با اشاره به نقش خارگ در ۸ سال جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: خارگ در هشت سال دفاع مقدس بیش از دو هزار و ۸۰۰ بار بمباران هوایی شد اما به سبب مقاومت مردم و کارکنان نفت در این جزیره حتی یک‌روز هم صادرات نفت از این جزیره، قطع نشد.

انتهای پیام/

می فایل