اخبار مهم
Home / اجتماعی / افزایش حجم آب دریاچه ارومیه به ۳.۱۴ میلیارد متر مکعب
481074_566.jpg

افزایش حجم آب دریاچه ارومیه به ۳.۱۴ میلیارد متر مکعب

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، خلیل ساعی گفت: بر اساس برنامه ها و سیاست های ابلاغی و اعلامی، تا کنون بر طبق زمان بندی تعریف شده اقدامات انجام گرفته و در این بین همکاری مردم به غیر از مطالبات معدود و بی مورد آب کشاورزی و برداشت غیر مجاز در بخشی از نقاط حوضه آبریز ستودنی و قابل تقدیر است.

وی تامین حق آبه لازم برای کشاورزی را ضروری دانسته و افزود: با توجه به اظهارات نماینده جهاد کشاورزی استان به نبود نیاز آبی در این ماه از فصل سال قطعا نیازی به آبیاری نیست و ستاد احیا در زمان لازم حق آبه مورد نیاز برای آبیاری محصولات کشاورزی منطقه را فراهم خواهد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با اشاره به بارندگی های اخیر در استان ادامه داد بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی استان در سال زراعی جاری و مقایسه آن با میانگین دوره آماری سال قبل به میزان ۳۵.۲ میلی متر کاهش بارندگی داشتیم این در حالی است که تراز دریاچه از ۱۲۷۰.۶۹ در سال ۹۴ به تراز ۱۲۷۰.۸۷ رسیده است و در مجموع ۲۱ سانتی متر افزایش ارتفاع دریاچه را داریم.

وی تصریح کرد: حجم آب موجود در دریاچه نیز از ۲.۲۷ میلیارد متر مکعب در سال ۹۴ به ۳.۱۴ میلیارد متر مکعب رسیده است و خبر بسیار خوشحال کننده تر اینکه وسعت دریاچه ارومیه با بالا آمدن تراز سطح آب و حجم آب موجود افزایش یافته و از ۲۴۹۱.۵۳ کیلومتر مربع به ۲۶۷۰.۲۰ کیلو متر مربع رسیده است.

انتهای پیام/

می فایل