اخبار مهم
Home / سیاسی / استکبارستیزی و ولایت مداری شاخصه‌های نماینده اصلح است
377662_310.jpg

استکبارستیزی و ولایت مداری شاخصه‌های نماینده اصلح است

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، حجت‌الاسلام محمد باقر فرزانه در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: در غدیر خم با نصب امیرالمومنین به عنوان امام و خلیفه پیامبر، مکتب تشیع به عنوان راه زندگی بشریت تعیین شد، تشیع دارای چند شاخصه فوق‌العاده جالب و جاذب است.

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اشاره به احساس مسئولیت اجتماعی به عنوان محور تشیع گفت: نمونه کامل و اعلی احساس مسئولیت اجتماعی در مکتب تشیع، عاشورا است، عاشورا نمونه اعلی احساس مسئولیت اجتماعی در این مکتب است.

فرزانه افزود: ویژگی دوم قدرت تشیع در انقلاب آفرینی و رهبرسازی و قبضه کردن انرژی‌های بیکران انسانها و هدایت آن به سمت اهداف انسانی است، نمونه کامل این خصیصه تشیع را در انقلاب اسلامی ایران شاهد هستید.

امام جمعه موقت مشهد مقدس با اشاره به اینکه تشیع از وحدت امت اسلامی حراست کرده است خاطرنشان کرد: نمونه اعلی فردی که برای وحدت تلاش کرده است حضرت علی(ع) رهبر این مکتب است.

فرزانه تصریح کرد: ولایت مداری و ولایت محوری ویژگی بارز دیگر تشیع است که برترین مصداق دفاع از ولایت حضرت زهرا(س) است که حتی زندگی ساده این بانو نیز برای ما قابل تصور نیست و اگر ایشان نبود چیزی به نام امامت و ولایت در اختیار ما نبود.

وی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی یک مجموعه از اجزای ریز و درشت است که هر کدام از این اجزا جایگاه و اهمیت خودش را دارد و به مقدار نقشی که در تحقق اهداف ایفا می‌کند حائز اهمیت است، برترین نقش را در این نظام رهبری و امامت نظام دارد.

فرزانه افزود: آنچه اسلامیت نظام را حفظ می‌کند و تصمیمات اساسی را می‌گیرد و سیاست‌های اصولی را اعلام می‌کند جایگاه رهبری است، طبیعی است مجلسی که این رهبری را در شرایط خاصی انتخاب می‌کند نیز دارای جایگاه خاصی باید باشد.

وی اظهار داشت: مجلس خانه ملت است و خانه یک فرد و یا یک حزب نیست، مجلس شورای اسلامی تجلی گاه عزت ملی است و می‌تواند عزت اسلامی و ملی را به دنیا نشان دهد یعنی می‌تواند به دنیا نشان دهد که نه این ملت برابر شیطان و نه برابر قدرت‌ها شکست پذیر است.

فرزانه با اشاره به اینکه مجلس تامین کننده منافع عمومی است تصریح کرد: مجلس می‌تواند کشور را به حرکت دربیاورد و به تعبیر مقام معظم رهبری ریل گذاری حرکت مسئولان مجلس است و از سوی دیگر مجلس حافظ امنیت ملی و سد محکمی برابر تعرض دشمنان است.

وی افزود: باید نمایندگانی انتخاب شوند که بتوانند این نقش‌ها را ایفا کنند، اگر مجلس بخواهد این جایگاه را در واقعیت جامعه داشته باشد مربوط به نمایندگانی است که مردم انتخاب می‌کنند. مجلس ششم را که یادتان نرفته است.

فرزانه بیان کرد: اگر بخواهید مجلسی دارای این جایگاه و نقش داشته باشید باید آن ۱۱ اصلی را که در هفته‌های گذشته عرض کردم در رای دادن مورد توجه قرار دهید، یعنی نماینده‌ای که فکر و اخلاق و رفتارش و انعطافش تجلی ۱۱ اصل باشد.

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی عنوان کرد: اصل نخست ولایت مداری و تدین و وابستگی به معارف اهل بیت و فقاهت است، استکبارستیزی اصل دوم است که یک شعار نیست، اصل سوم دفاع از مظلومان است.

فرزانه با اشاره به اصل چهارم تاکید کرد: تلاش برای محو نابودی صهیونیسم در دستور کار نماینده مجلس باید قرار گیرد، آزادی فلسطین و حمایت از محرومان دو اصل بعدی است.

وی گفت: حل مشکلات معیشتی مردم و تلاش برای ریشه کن کردن فقر و فساد دو اصل دیگری است که باید در اولویت نماینده باشد. تلاش برای استقلال کشور و اجتناب از اشرافی گری و زرق و برق و اصل آخر توجه به جایگاه و نقش مردم است.

امام جمعه مقت مشهد گفت: مردم اصل هستند و نظام برای مردم است، باید ۷ اسفند با توجه به این اصول که در رفتار امام و رهبری تجلی دارد کسانی را انتخاب کنید و به مجلس بفرستید که رسانه‌های جمعی دنیا که این مجلس را به تصویر می‌کشند بر پیشانی آن مرگ بر آمریکا نوشته شده باشد.

انتهای پیام/

می فایل