اخبار مهم
Home / سیاسی / استاندار تهران بر برخورد قاطع با متجاوزان به تبلیغات نامزدها تاکید کرد/لزوم رعایت قانون از سوی نامزدها
370599_539.jpg

استاندار تهران بر برخورد قاطع با متجاوزان به تبلیغات نامزدها تاکید کرد/لزوم رعایت قانون از سوی نامزدها

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سیدحسین هاشمی در خصوص قوانین مرتبط با تبلیغات محیطی نامزدهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی افزود: برای تبلیغات نامزدهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ابعاد بنرها و پوسترها مشخص است و تجاوز از ابعاد مشخص شده تخلف محسوب می شود.

وی ادامه داد: البته نصب بنرها و پوسترهایی با اندازه بزرگتر از آنچه ابلاغ شده در کنار ستادهای انتخاباتی برای مشخص شدن محل ستاد مشکلی ندارد.

استاندار تهران در ادامه به موضوع جمع آوری بنرتبلیغاتی برخی از نامزدهای مجلس خبرگان توسط عده ای اشاره و اظهار کرد: به فرماندارانی که این تخلفات در حوزه آنها رخ داده گفتم تا به شدت با عوامل متخلف برخورد کنند و در این جهت با هیچکس تعارف نداریم.

هاشمی تصریح کرد:همه کاندیداهایی که از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند مجاز به تبلیغات هستند و کسی حق تعرض به حقوق آنها را ندارد.

استاندار تهران گفت: از روز پنجشنبه هفته جاری تبلیغات برای نامزدهای مجلس شورای اسلامی آغاز می شود و تا یک هفته ادامه دارد.

وی عنوان کرد: از نامزدهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی انتظار داریم تا قوانین انتخاباتی از جمله مقررات تبلیغات را رعایت کنند و این اطمینان را می دهیم که در صورت رعایت مکان ها و ابعاد مجاز پوسترها و بنرهای تبلیغاتی از آنها صیانت می شود.

به گفته استاندار تهران، با اعلام افراد جدید تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان این موضوع سریعا از سوی فرمانداری ها به نامزدها اعلام می شود تا خود را برای تبلیغات در موعد قانونی آماده کنند.

هاشمی تاکید کرد: وزارت کشور مجری انتخابات است و فرمانداری ها در هر شهرستان برای موضوعات مختلف انتخابات از جمله امنیت و تبلیغات انتخابات تصمیم گیری می کنند و کلیه مسئولیت ها به عهده ستاد انتخابات هر شهرستان است.

استان تهران ۳۵ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و ۱۶ نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بصورت همزمان هفتم اسفندماه برگزار می شود.

انتهای پیام/

می فایل