اخبار مهم
Home / فرهنگی / از طهرون تا تهران با بازیگرانی در چند نقش به روی آنتن می‌رود
401186_914.jpg

از طهرون تا تهران با بازیگرانی در چند نقش به روی آنتن می‌رود

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو،حمیدرضا هدایتی طراح مجموعه ی نمایشی “از طهرون تا تهران” ضمن اعلام این مطلب گفت :در این برنامه بازیگرانی را می خواستیم که بتوانند در نقش چند نفر بازی کنند و این بازیگران که از بین هنرمندان خوب اداره کل هنرهای نمایشی انتخاب شده اند توانسته اند با درک درست از شخصیت های نمایشی  اجرای قابل قبولی ارائه دهند.
 
وی افزود : از آنجا که بازیگران  این مجموعه هر کدام مطالب مختلفی را درباره تهران قدیم خوانده و دیده اند ؛ توانسته اند  با بهره گیری از تجربیات گذشته ی خود ، در اجرای نقش های این برنامه طوری قصه ها را روایت کنند که انگار در تهران صد سال پیش رخ داده است.  
 
این هنرمند  ادامه داد : اتفاقاتی که در پایتخت رخ می دهد چه در گذشته و چه امروز حائز اهمیت است چرا که در کل کشور تاثیر گذار است و به نوعی این اتفاقات برای سایر شهرها الگوی رفتاری می شود، به تعبیری دیگر چون در تهران اقوام مختلفی حضور دارند به نوعی می توان گفت : تهران ، ایرانی کوچک است و ما در این برنامه سعی کرده ایم با پرداختن نمایشی به  آداب و رسوم  و مسائل تهران قدیم،  رضایت شنوندگان رادیو نمایش را جلب کنیم .
 
حمیدرضا هدایتی  در خصوص گزارشگری این برنامه ، خاطرنشان کرد:گزارشگری زبان گویای برنامه های رادیو و تلویزیون است و امیدوارم که در آینده بیش از پیش به آن توجه شود، باید بگویم من خود را گزارشگر نیز می دانم و ارتباط گرفتن با مردم را بسیار دوست دارم، حتی بسیاری از مواقع بعضی از دوستانم می گویند که من از گزارش بسیار تاثیر گرفته ام.
 
حمید رضا هدایتی  که حدود سی سال به عنوان گوینده ، گزارشگر و بازیگر  در عرصه های مختلف تاتر،  سینما ، رادیو و تلویزیون حضوری فعال دارد، در پایان تاکید کرد :  هر کدام از گزارش های که تولید کرده ام ، به نوعی نمایش رادیویی کوتاهی است که مقدمه ، میانه و پایان دارد و با توجه به تجربه ای که در گزارشگری کسب کرده ام ، به این نتیجه رسیده ام که گزارش نمایش گونه تاثیر دوچندانی بر مخاطبان می گذارد.
 
بر اساس این خبر ، مجموعه رادیویی ” از طهرون تا تهران” به تهیه کنندگی : ژاله محمد علی ، نویسندگی : سید مهرداد ضیائی و ژیلا تقی زاده و با هنرنمایی بازیگرانی چون فریبا متخصص، علی میلانی، محمد آقا محمدی، نوشین حسن زاده، میرطاهر مظلومی، راضیه مومیوند، معصومه عزیز محمدی، محمد رضا علی، سیما خوش چشم، مجتبی طباطبایی و تعداد دیگری از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو در رادیو نمایش تولید شده است .
 
این برنامه  به صدابرداری : پیروز صدرایی  و افکت : نازنین حسن پور و نرگس موسی پور ، روزهای پنج شنبه و جمعه ، ساعت ۲۰ از رادیو نمایش پخش می شود.

انتهای پیام/

می فایل