اخبار مهم
Home / اجتماعی / ارکستر شهر تهران راه اندازی می شود
471364_574.jpg

ارکستر شهر تهران راه اندازی می شود

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، محمود صلاحی با بیان اینکه شهرداری تهران تعامل جدی با بخش های مختلف فرهنگی و هنری برقرار کرده است، گفت: به طور مثال، تاکید شهردار تهران بر این بود که به حوزه تئاتر توجه ویژه شود. بر این اساس، به طور سازمان یافته با خانه تئاتر و هنرمندان بنام عرصه تئاتر رایزنی داشته و داریم.

وی با تاکید بر اینکه این تعاملات منجر به یک ارتباط جدی بین سازمان و خانه تئاتر شد، اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۱۴۰۰ اجرا در بخش هنرهای نمایشی داشتیم. ضمن اینکه جشنواره تئاتر شهر را با حضور ۷۴ گروه داوطلب و با ۷۴۰ اجرا در طول ۱۰ روز برگزار کردیم.

رئیس سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران افزود: حتی در محرم و صفر نیز که معمولاً سالن های تئاتر تعطیل هستند، سال گذشته برای دومین سال متوالی تئاتر سوگواری خمسه را ۲۰۰ اجرا به صحنه بردیم و شاهد حضور پرشور مخاطبان بودیم.

صلاحی بخش موسیقی را از دیگر بخش های فعال در سال ۹۴ معرفی کرد و گفت: در هفته وحدت از ۸ کشور اسلامی و ۸ استان داخلی دعوت کردیم تا رپرتوار وحدت را با حضور ۲۰۰ نفر روی سن اجرا کنند.

وی به اجرای دو سرود با صدای مانی رهنما و پیشکسوتان شهرداری در هفته دفاع مقدس پرداخت و عنوان کرد: یکی از اتفاقات مهم در عرصه موسیقی ساماندهی کلاس آموزش موسیقی در فرهنگسراها و راه اندازی مکتب آواز ایران بود.

رئیس سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران در ادامه به رایزنی ها برای راه اندازی ارکستر شهر تهران در منطقه ۲ اشاره و بیان کرد: در این مورد مذاکراتی را انجام داده ایم و مقدمات آن در حال فراهم شدن است. البته از آن جا که کار تخصصی است و نیاز به مطالعه دارد، نمی توان زمان دقیقی را برای این رویداد اعلام کرد.

وی در پایان با تاکید بر اهم برنامه های سال ۹۵ سازمان گفت: پیش بینی کرده ایم تا مستند ۱۰ قسمتی راجع به زندگی شهری، سبک زندگی، رفتارهای ترافیکی و رفتارهای اخلاقی تهیه کنیم. همچنین تصویب شد تا در ۲ فیلم به شکل صددرصدی و در ۴ فیلم به شکل بخشی مشارکت داشته باشیم. ضمن اینکه حمایت حداقلی از ۱۰ فیلم را در دستور کار قرار داده ایم.

انتهای پیام/

می فایل