اخبار مهم
Home / اجتماعی / احداث دیوار صوتی در بزرگراه شهید حکیم
489216_279.jpg

احداث دیوار صوتی در بزرگراه شهید حکیم

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، ولی نجاتی با بیان اینکه آلودگی صوتی یکی از مهم ترین معضل‌های کنونی محسوب می‌شود گفت: پس از مطالعات وبررسی های صورت گرفته و سنجش میزان آلودگی صوتی توسط معاونت اجرایی سازمان حمل و نقل وترافیک شهرداری تهران، دیوار صوتی در بزرگراه شهید حکیم حد فاصل شقایق تا بزرگراه باکری احداث شد.

وی با بیان اینکه پس از نصب دیوار صوتی در بزرگراه حکیم، بخش عمده ای از آلودگی صوتی کاهش پیدا کرده است افزود: این طرح بنا به درخواست شورایاران و شهروندان ساکن در محل و پس از اولویت بندی و ارزیابی های فنی صورت گرفته توسط منطقه ۵ طرح نصب دیوار صوتی توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اجرا شد.

وی تصریح کرد: با توجه به جلوه‌های بصری در محیط‌ های شهری، دیوارهای صوتی نصب شده از نوع دیوارهای صوتی شفاف است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۵ در ادامه به اولویت های طرح های ترافیکی منطقه اشاره کرد و گفت: به منظور ارتقای ایمنی تردد و کاهش حوادث رانندگی مطالعات کارشناسی برای اجرای طرح اصلاح هندسی در دستور کارقرارگرفت و با اولویت بندی های صورت گرفته این طرح در نقاط شناسایی شده اجرا می شود.

وی همچنین از نصب پل عابرپیاده در نقاط حادثه خیز خبرداد و گفت: در حال حاضر منطقه پنج به لحاظ وجود ۱۰۴ پل عابر پیاده از بالاترین تعداد پل درسطح پایتخت برخوردار است اما به لحاظ نیازهای شناسایی شده احداث ۳ پل عابر پیاده در برنامه های سال ۹۵ پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

می فایل