اخبار مهم
Home / اجتماعی / اجرای ۵ هزار عملیات امداد و نجات در ایام نوروز/ حوادث ترافیکی علت ۴۰ درصد عملیات ها
460772_875.jpg

اجرای ۵ هزار عملیات امداد و نجات در ایام نوروز/ حوادث ترافیکی علت ۴۰ درصد عملیات ها

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، ناصر چرخ‌ساز در نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات جمعیت هلال‌احمر در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی برگزار شد تصریح کرد: روزانه ۵۷۰۰ نفر از نیروهای امداد و نجات مشغول خدمات‌رسانی به هموطنان بودند و تعداد هزار و ۲۷۳ پایگاه ثابت، سیار و موقت برای ارائه خدمات‌ به مسافران نوروزی برپا شد.

وی افزود: استقرار ۲۵ هزار نجاتگر در پایگاه های امداد و نجات و حضور آنها در بیش از ۵ هزار و ۱۵۳ عملیات سبب شد جان تعداد قابل توجهی از شهروندان نجات یابد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر با اشاره به جزئیات حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی اظهارکرد: ۴۰ درصد عملیات‌ها حوادث ترافیکی و ۶۰ درصد حوادث غیرترافیکی

بودند.

چرخساز افزود: در طول این عملیات ها به ۷۶ هزار و ۲۷۶ نفر امدادرسانی شد و ۲ هزار و ۷۲۱ نفر نیز از امکانات اسکان اضطراری هلال احمر بهره مند شدند.

وی در خصوص بیشترین عملیات های انجام شده در طول اجرای طرح امداد و نجات گفت: بیشترین عملیات‌های امداد و نجات در استان‌های مازندران، اصفهان و فارس انجام شده و نیروهای امداد و نجات موفق شدند در ۶۲ درصد حوادث ترافیکی حضور پیدا کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر با اشاره به عملیات های صورت گرفته شده در کولاک و آبگرفتگی ها اذعان کرد: ۶۵ درصد عملیات‌های امدادرسانی مربوط به نجات هموطنان از برف و کولاک و ۲۳ درصد مربوط به سیل و آبگرفتگی بوده است.

می فایل