اخبار مهم
Home / سیاسی / ابزارهای رسانه‌ای دشمنان علیه خودشان به کار گرفته شود
470266_730.jpg

ابزارهای رسانه‌ای دشمنان علیه خودشان به کار گرفته شود

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، آیت‌الله سیدمحمد علی علوی گرگانی در دیدار با مدیر و جمعی از اعضای موسسه فرهنگی هاتف اظهار کرد: هدفی که پیش رو دارید و برای رسیدن به آن گام بر می‌دارید، روش انبیاء است.
وی با بیان اینکه در قرآن خداوند پیامبر (ص) را به صورت خاص مورد خطاب قرار داده است، گفت: خداوند در قرآن بیان می‌کند، «کتابی را برای تو فرستادیم» که در اینجا خداوند پیامبر (ص) را به عنوان اشرف همه انبیا مورد خطاب قرار می‌دهد.
این مرجع تقلید ادامه داد: خداوند در قرآن می‌فرماید «این کتاب را برایت فرستادم تا مردم را از گمراهی نجات دهی» که در این پیام قرآنی رسالت پیامبر و نقش سایر انسان‌ها روی زمین مشخص می‌شود.
علوی گرگانی اضافه کرد: خداوند با نزول قرآن به عنوان کتابی آسمانی پیامبر را ماموریت داده است تا با استفاده از کلام وحی انسان را از گرفتاری در چاه هوای نفس نجات دهد.
وی با بیان اینکه نفس انسان کثیف است و برای صاحب نفس جهالت و نادانی به وجود می‌آورد، گفت: پیامبران برای هدایت انسان به راه روشن و صحیح آمدند تا انسان در چاه نفس گرفتار نشود.
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه اگر در راه خدا گام بردارید، خداوند نیز شما را به سمت خود دعوت می‌کند، اضافه کرد: در چند نقطه از قرآن داریم که خداوند می‌فرماید، تعلیم و تعلم مسئله حیاتی است و خداوند نیز پیامبران را برای هدایت انسان‌ها از ضلالت به روشنایی برگزیده است.
علوی گرگانی تصریح کرد: در هر زمان و عصری در مقابل دشمن از ابزارهای خودش باید برای رسیدن به اهداف صحیح گام برداریم و از این ابزار به نوعی علیه دشمن بهره ببریم.
وی تاکید کرد: زمانی که این ابزار را برای احیای دین کاربردی کردید برای مردم اتمام حجت می‌شود و اگر کسی به آن عمل نکند خود باید پاسخگوی عدم توجه به این مسائل در آخرت باشد.
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه ترویج دین به شیوه نوین که توسط این موسسه صورت می‌گیرد کاری پسندیده و ارزشمند است، گفت: تقاضا داریم در گسترش ابلاغ پیام‌های پر محتوا کوشا باشید و در ارسال پیام‌ها به نیازهای جامعه بیش از پیش توجه کنید و در کنار ارسال احادیث انبیا به مردم، کلام بزرگانی مانند بنیانگذار کبیر انقلاب، رهبر معظم انقلاب، مراجع و علما را نیز جمع آوری کرده و برای هدایت مردم جامعه ابلاغ کنید.
انتهای پیام/

می فایل