اخبار مهم
Home / سبک زندگی / آموزش ساخت پروانه کاغذی (تصویری)
55089_731.jpg

آموزش ساخت پروانه کاغذی (تصویری)

ساخت پروانه کاغذی تاخورده بسیار آسان و لذت بخش است. شما با کاغذهای رنگی می‌توانید پروانه‌های رنگی ساخته و از آنها برای تزیین فضای اطرافتان در روزهای جشن و یا اتاق کودکتان استفاده کنید. شما می‌توانید از این پروانه‌های زیبا برای تزیین هدیه کودکان نیز استفاده کنید. مطمئن باشید که قادر به ساخت این کاردستی هستید و تنها کافیست ده دقیقه وقت صرف کنید. می‌توانید این پروانه‌ها را با کمک کودکتان ساخته و سرگرم شوید و مطمئن باشید بچه ها نیز بسیار لذت خواهند برد. شما با داشتن کمی خلاقیت و ابتکار می‌توانید از ابزار و وسایل ساده برای ساخت اشکال تزیینی بهره ببرید و با خلق فضای رنگی در اطرافتان به نشاط خود و خانواده‌اتان بیفزایید.

مراحل ساخت پروانه کاغذی

۱- وسایل مورد نیاز خود را که در تصویر زیر می‌بینید و شامل قیچی، کاغذ رنگی و سیم پرزدار یا کاموا و یا ربان است تهیه کنید.


۲- با توجه به اندازه پروانه‌ای که قصد ساخت آن را دارید کاغذ رنگی‌های خود را به شکل مربع برش بزنید.

۳- کاغذ رنگی را از گوشه به صورت رفت و برگشت (بادبزنی) تا کنید.

۴- دو کاغذ رنگی با رنگ متفاوت (ترجیحا تیره و روشن) را مطابق تصویر روی هم گذاشته و با سیم یا ربان یا کاموا گره بزنید.


مراحل ساخت پروانه، آموزش تصویری، کاردستی

۵- با دست تا کاغذها را از هم باز کنید.

۶- پروانه‌های زیبا و رنگی شما آماده است. می‌توانید تعدادی از پروانه ها را روی یک نخ بلند در کنار هم متصل کنید و یک رشته پروانه‌ای داشته باشید.


ساخت پروانه، ساخت پروانه کاغذی، پروانه تزیینی

به همین سادگی شما با یک تکه کاغذ و در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک پروانه کاغذی زیبا ساختید که می‌توانید از آن برای تزیینات مختلف استفاده کنید. 


گردآوری: مجله اینترنتی infdqa

می فایل