اخبار مهم
Home / سبک زندگی / آموزش ساخت زیور‌آلات مهره‌ای در خانه
3900_268.jpg

آموزش ساخت زیور‌آلات مهره‌ای در خانه

کارکردن با مهره‌های رنگی بسیار ساده است و می‌توانید کارهای زیبای متنوعی با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف خلق کنید. اگر تابه‌حال مهره‌های رنگی را ذوب نکرده‌اید با ما همراه شوید تا در چند دقیقه ساخت انواع گل‌سر، کلیپس‌مو، نشان‌کتاب، و مگنت را به شما بیاموزیم.


وسایل مورد نیاز:

  • مهره – در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف
  • کاغذ پوستی
  • فر یا ماکروفر (اختیاری)
  • قالب شیرینی‌پزی

 قالب شیرینی‌پزی،زیور‌آلات مهره‌ای، فر


روش ساخت زیورآلات مهره‌ای:

  1. اول فر را با ۴۲۵ درجه فارنهایت، یا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. تا وقتی فر گرم می‌شود، کاغذ‌های پوستی را کف قالب شیرینی‌پزی پهن کنید و مهره‌ها را به شکل و ترتیب دلخواه کنار هم بچینید. با رنگ‌ها بازی کنید و ترکیب‌های مختلف را امتحان کنید. بین ۸ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد که مهره‌ها ذوب شوند و گل‌های‌رنگی شما آماده شوند.
  2. حالا قالب یا ظرف را از فر درآورید و اجازه دهید مهره‌ها سرد شوند. عکس زیر تک مهره‌های ذوب شده را نشان می‌دهد که از آن‌ها می‌توان در ساخت گوشواره و انگشتر استفاده کرد.
مهره‌های رنگی، ذوب کردن مهره های پلاستیکی

  1. وقتی مهره‌ها خنک شدند آن‌ها را از قالب خارج کنید. برای ساخت گل‌ سر، گل‌های‌ رنگی ذوب‌شده را با چسب به گیره‌ها وصل کنید.

  1. برای ساخت انگشتر، گل‌ها یا تک مهره‌های ذوب شده را به حلقه انگشتر بچسبانید و مطمئن شوید که به راحتی جدا نمی‌شوند.

 کلیپس، گل‌سر مهره‌ای،مهره‌های ذوب شده


گوشواره‌های مهره‌ای، زیورآلات

این زیوآلات بامزه و رنگارنگ بهترین هدیه تولد یا هدیه سال نو برای دختربچه‌هاست. پس اگر فرصت دارید دست به کار شوید و یک هدیه دست‌ساز و خاص برای عزیزان‌تان آماده کنید.


تهیه : مجله infdqa

می فایل