اخبار مهم
Home / سبک زندگی / آموزش بافت شال گردن مردانه جدید (مجموعه عکس شال گردن بافتنی)
45772_870.jpg

آموزش بافت شال گردن مردانه جدید (مجموعه عکس شال گردن بافتنی)

شال

به طور کلی، شال به یکی از پوشیدنی‌هایی گفته می‌شود که به دور گردن یا کمر بسته می‌شود. کلمه شال (Shawl) در اصل به معنای نوعی پارچه پشمی یا کرکی است که در گذشته، در شهرهای کرمان و مشهد و خلخال بافته می‌شده و برای دوختن پالتو و لباس‌های زمستانی از آن استفاده می‌کردند. به نوعی شال که بر گردن می‌اندازند، شال‌گردن گفته می‌شود.

شال گردن

با رسیدن فصل پاییز و زمستان، زنان هنرمند و باسلیقه شروع به بافت انواع شال گردن، کلاه، دستکش، پاپوش و … برای خود یا عزیزان‌شان می‌کنند.
هنر بافندگی یا بافتنی شاخه‌ای از صنایع دستی است که با بافتن نخ یا کاموا و تبدیل آن به نوعی پارچه انجام می‌شود. در این هنر، نخ‌ها به‌صورت حلقه‌هایی در هم تنیده می‌شوند و چیزی جدید خلق می‌شود. بافتندگی هم به شکل دستی و هم به صورت ماشینی انجام می‌شود و سبک‌ها و مدل‌های گوناگونی نیز دارد. یکی از تفاوت‌های مهم در این هنر، در انتخاب نوع نخ‌ و همچنین ضخامت میل بافندگی است.
در اینجا آموزش بافت یک مدل شال گردن مردانه (کشباف پیچ‌دار) را برای شما آماده کرده‌ایم و امیدواریم از این آموزش و همچنین مجموعه عکس انواع مدل شال گردن مردانه که در ادامه آمده، ایده گرفته و یک شال گردن شیک و زیبا تهیه کنید و به کسی که دوستش دارید هدید دهید. 

آموزش بافت شال گردن مردانه ساده:

برای بافت این شال که سایز آن ۱۵ در ۱۶۰ سانت هست شما به یک کاموای متوسط ۱۵۰ گرمی و یک جفت میل شماره ۴ نیاز دارید.
  1. برای شروع ابتدا ۴۰ دانه سر بیندازید و یکی از رو، یکی از زیر ببافید. 
  2. چون قصد داریم مدل بافت کشباف پیچ را پیاده کنیم، باید حتما موقع گرفتن دانه‌ از زیر، نخ را دور میل پیچ داده و دانه را بیرون بکشید.
  3. برای پیچ وسط کار، ابتدا ۶ دانه وسط کار  را پیدا کرده و از میل بیرونه بیاورید.
  4. حالا ۳ دانه اولی را داخل میل سمت چپ و ۳ دانه دومی را داخل میل سمت راست کنید.
  5. حالا این ۶ دانه را از زیر ببافید.
  6. در ادامه، بقیه شال گردن را مثل اول کار؛ یکی از زیر و یکی از رو ببافید.
  7. کار را تا ۶ رج، به همان شکل اول ببافید. (یکی از زیر، یکی از رو، ۶ دانه از وسط کار را از روی کار به زیر و از پشت کار به رو ببافید.)
  8. تا ۶ رج و در هر رج یک‌بار این مدل پیچ وسط کار می‌افتد.
  9. بافت شال را تا اندازه مورد نظر ادامه دهید و وقتی به سایز دل‌خواه رساندید، یک دانه را کور کرده و برای شال ریشه درست کنید.
آموزش بافت شال گردن، شال گردن کشباف، شال گردن مردانه، شال گردن جدید بافتنی

امیدواریم این آموزش ساده برای شما مفید واقع شود. در ادامه مجموعه‌ای از انواع مدل شال مردانه را خواهید دید. 

مجموعه عکس انواع مدل شال گردن مردانه جدید:

مدل شال، شال گردن، بافت شال گردن، شال گردن بافت  مدل شال گردن، عکس شال گردن، بافت شال گردن شال گردن مردانه، بافت شال مردانه، شال گردن بافت
بافت شال گردن مردانه جدید، شال گردن جدید، شال گردن مردانه   بافت شال گردن مردانه، بافتنی، آموزش بافت شال، شال مردانه  بافت شال گردن جدید، شال گردن مردانه، شال مردانه جدید، آموزش بافت
 بافت شال مردانه جدید، شال بافتنی، شال گردن مردانه بافتنی  آموزش بافت شال جدید، شال گردن مردانه، شال گردن بافتنی، شال گردن جدید بافت

گردآوری: مجله اینترنتی infdqa

می فایل