اخبار مهم
Home / سیاسی / آموزش‌های لازم برای مقابله با گروه‌های تکفیری طراحی شده است/شهید زهروند شیوه تحرکات داعش را در سوریه رصد می‌کرد
484755_426.jpg

آموزش‌های لازم برای مقابله با گروه‌های تکفیری طراحی شده است/شهید زهروند شیوه تحرکات داعش را در سوریه رصد می‌کرد

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری،امیر سرتیپ دوم ستاد،مجید زارع به مناسبت هفته ارتش در نشست خبری با خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه سایر نیروهای نظامی وظیفه تامین امنیت کشور را برعهده دارند، اظهار داشت: توسعه همه‌جانبه کشور در سایه امنیت امکانپذیر است.

وی تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با اجرای آموزش‌ها و طرح‌های مختلف سرزمینی مانند رزمایش‌های منطقه‌ای‌، آمادگی نیروها را در همه زمینه‌ها افزایش می‌دهد که این امری مهم و یکی از اهداف مورد توجه ما‌ست.

فرمانده لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار با بیان اینکه یگان‌های این لشکر در طول سال با اجرای آموزش‌های به روز و نوین توان و مهارت‌های رزمی نخصصی خود را بالا می‌برند، افزود: در این میان گروه‌های فنی اعزامی از ستاد نیروی زمینی بر آنها نظارت کرده و کار آنها را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

امیر زارع گفت: لشکر ۵۸ ذوالفقار آموزش‌های تخصصی را در بخش‌های مختلف ارائه کرده و ما برنامه‌هایی را برای  به روزرسانی آنها را در نظر گرفته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه بعد از حضور یگان‌های رزمی نیروی زمینی در مرزهای غربی کشور‌، هیچ کدام از این گرو‌هک‌ها جرأت نزدیک شدن به مرز‌های ایران را نداشتند، افزود: شهادت سرهنگ دوم شهید مرتضی زرهرند  یکی از تکاوران این لشکر در حال انجام امور مستشاری در سوریه  علاوه بر امور مستشاری در حال رصد فعالیت گروهک‌های تکفیری و شیوه تحرکات آنها بوده است.

فرمانده لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار خاطرنشان کرد: با وجود همه تحرکات و نحوه درگیری‌های بررسی شده گروهک‌های تکفیری، آموزش‌های لازم برای مقابله با آنها طراحی و اجرا می‌شود تا جایی که این گروهک‌ها‌ در مقابل توان بالای ارتش جمهوری اسلامی ایران قادر به خودنمایی و عرض اندام نیستند.

امیر زارع ابراز داشت: در هنگام حمله داعش به خاک عراق، برخی زمزمه‌هایی مبنی برحضور داعش در نوار مرزی ایران را سر می‌دادند ‌که با حضور یگان‌های نیروی زمینی‌، خط قرمز ۴۰‌کیلومتری در درون خاک عراق مشخص شد که در صورت عبور با آتش رزمندگان ارتش و سایر نیروهای مسلح مواجه می‌شدند، همچنین تمام  حرکت‌های دشمنان نظام اسلامی و گروه‌های تکفیری که در حال جنگ نیابتی در منطقه هستند، از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت دقیق رصد می شود.

سرهنگ محمد غفاری فرمانده تیپ ۱۵۸ تکاور شهید کشاورزیان نیز در این نشست خبری،گفت: بنابه فرموده فرمانده کل قوا‌، ارتش و سایر نیروهای مسلح ایران با داشتن ویژگی‌های بالا در سطح جهان شاخص بوده و قابل اتکا و موجب خوشحالی مردم هستند.

وی با بیان اینکه بر خلاف سایر ارتش‌های دنیا که یا نمایشی و یا فقط عملیاتی هستند‌، فعالیت‌های ارتش و نیروهای مسلح ایران همراه با معنویت است، افزود: همه آموزش‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را براساس تهدیدات طراحی کرده و اجرا می‌کنیم.

سرهنگ غفاری ابراز داشت: ارتش ایران قبل از انقلاب اسلامی‌ کاملا وابسته بود اما اکنون با ‌داشتن تجربه دفاع مقدس و دیگر درگیری‌های  منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به حدی از آمادگی رسیده است که دشمنان نمی‌توانند  فکر تهاجم نظامی را هم در سر داشته باشند.

حجت‌الاسلام هادی غلامی رئیس اداره عقیدتی سیاسی تیپ تکاور ۱۵۸ هم در ادامه گفت: باعث افتخار ارتش است که نیروهای ولایی مانند شهید صیاد شیرازی درخود پرورش می‌دهد چرا که  لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار یکی از لشکر‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در دفاع مقدس کارنامه موفقی از خود به یادگار گذاشت.

وی تصریح کرد: ارتش همیشه در برگزاری برنامه‌های فرهنگی در سطح یگان‌های مختلف پیشتاز است و در اجرای بسیاری از برنامه‌های فرهنگی شهرستان شاهرود هم مانند ماه رمضان، ماه محرم و سایر مناسبت‌ها نیروهای ارتش حضور و مشارکت فعال دارند.

غلامی در پایان گفت: در این هفته علاوه بر اجرای برنامه‌های فرهنگی مانند غبار‌روبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، تقدیر از بازنشستگان، رژه یگان‌های مختلف ارتش نیز روز ۲۹ فروردین با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

می فایل