اخبار مهم
Home / فرهنگی / آلبوم «عاشق می‌­شویم» منتشر می­‌شود
399302_664.jpg

آلبوم «عاشق می‌­شویم» منتشر می­‌شود

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، «عاشق می­شویم» مجموعه‌ای عاشقانه است متشکل از ۱۱ قطعه، که از این میان ۴ قطعه  به تصنیف اختصاص یافته است. «عاشق»، «معشوق»، «آتش دل» و «عاشق مشو» نام این تصنیف­‌هاست که اشعار آنها به ترتیب از غلامرضا سلیمانی، ضیاالدین ناظم­پور، پژمان بختیاری و رضا ثابتی است.
 
دو تصنیف اول به طور کامل متعلق به پیمان سلطانی است و در ساخت دو تصنیف «آتش دل» و «عاشق مشو» از دو ملودی قدیمی استفاده شده است و بر روی آنها آهنگسازی و تنظیم مجدد صورت گرفته است. ملودی اولیه «آتش دل» متعلق به مرتضی نی­‌داوود است و محمود ذوالفنون هم صاحب ملودی دوم «عاشق مشو» است.  دو تصنیف اول این آلبوم در بیات اصفهان ساخته شده و «آتش دل» و «عاشق مشو» هم به ترتیب در «شور» و دشتی» ساخته شده­اند.
 
بقیه قطعات این آلبوم علاوه بر یک ساز و آواز با شعری از حافظ، اجرای واریاسیون­‌های سازی متعددی بر اساس تصنیف عاشق و تصنیف معشوق است که توسط تار، عود، کمانچه و قیچک نواخته شده­‌اند.
 
ساعد مشکی طراحی جلد این آلبوم را به عهده داشته است. مراسم رونمایی از این آلبوم در آمفی تئاتر موسسه بهاران مدرسه تخصصی ادبیات واقع در میدان فاطمی، خیابان جویبار، کوچه نوربخش، پلاک ۲۱ ساعت ۱۷ تلفن برگزار می­‌شود.
 
انتهای پیام/

می فایل