اخبار مهم
Home / فرهنگی / آثار سلحشور پاسخ به نیاز روز مسلمانان جهان بود
478196_235.jpg

آثار سلحشور پاسخ به نیاز روز مسلمانان جهان بود

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری علیرضا سربخش، كارشناس اداره كل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، در گفت‌وگو با ستاد خبری هفته هنر انقلاب اسلامی، در آستانه برپایی محفل بزرگداشت زنده‌یاد «فرج‌الله سلحشور» در حوزه هنری درباره این هنرمند فقید انقلاب اسلامی گفت: مرحوم سلحشور از همان ابتدا كه فعالیت‌اش را در حوزه فرهنگی شروع كرد، رویكرد انقلابی داشت و در واقع، دغدغه اصلی و هم و غم او، انقلاب و هنر انقلاب بود. این در حالی است كه در همان زمان هم، مورد بغض و كینه بسیاری از كسانی كه سكان سینما را در دست داشتند، قرار گرفت.  
 
این مدیر موسسه سینمایی جانبازان در سال‌های گذشته اظهار داشت: خاطرم هست در آن زمان به دلیل همین اتفاقات، سلحشور حوزه هنری را ترك كرد و خود به طور مستقل، به روایت زندگی پیامبران در سینما و تلویزیون مشغول شد و البته در آن زمان همكاری‌های مختلفی با بنیاد مستضعفان و جانبازان داشت.  
 
سربخش با اشاره به اینكه سلحشور علی‌رغم بی‌مهری‌ها با تلاش خودش توانست راه خود را با استحكام طی كند، اظهار داشت: سلحشور با ساخت سریال «مردان آنجلس» وارد عرصه بین‌المللی شد و به واسطه این ساخته ارزشمند، با مردم مسلمان شیعه و سنی ارتباط برقرار كرد. این نكته را باید در نظر داشت كه ویژگی آثار ایشان، محدود به روایت یك داستان قرآنی نمی‌شود و در واقع پاسخی به نیاز روز مردم مسلمان جهان است.  
 
او در ادامه اظهار داشت: فرج‌الله سلحشور با سریال «یوسف پیامبر» گام جدی‌تری در این زمینه برداشت و در مهم ترین مرحله حرفه‌ای عمر خود كه می‌خواست سریال «حضرت موسی(ع)» را بسازد، در حالی كه در بحث فیلم‌نامه این اثر به نتیجه رسیده بود، عمرش كفاف نداد و به دیار حق شتافت.  
 
سربخش به لزوم تداوم راهی كه زنده‌یاد سلحشور در فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی آغاز كرد، اشاره كرد و گفت: حالا كسانی كه احساس می‌كنند نسبت به هنر انقلاب اسلامی وظیفه و مسئولیتی بر گردن دارند، باید این بار را به سر منزل مقصود برسانند. تولید سریال «حضرت موسی(ع)» باعث خواهد شد تا صهیونیسم و استكبار جهانی، لرزه بر اندامشان بیفتد و واكنش نشان دهند و دردشان بگیرد، كه اگر این اتفاق بیفتد ما به هدف رسیده‌ایم.
 
 
انتهای پیام/

می فایل